Meist

Kuigi mõte korraldada Eestis rahvusvaheline IUTA maailmakarikasarja kuuluv ultratriatlon tekkis hiljuti, hakkas see idanema juba 10 aastat tagasi, mil otsustasin end ultratriatlonis proovile panna. Kohe esimene kord tuli see mul hästi välja ning tänaseks olen osa võtnud 17 ultratriatloni võistlusest. Lisaks olen endale ise väljakutsetena korraldanud neli ultratriatlonit: 5-kordne katkematu Eestis (2016) ning 20-kordne (2018), 40- kordne (2019) ja 60-kordne (2021) päevane ultratriatlon Kanaari saarel nimega Fuerteventura. Selle ajaga omandatud kogemused ja teadmised aitasid jõuda otsuseni korraldada ultratriatlon Eestis ametliku võistlusena, mis oleks osa IUTA sarjast ning millest kavatsen ka ise osa võtta.

Ennekõike triatlonisõpradele mõeldes otsustasin võistlusformaatide hulka kaasata ka 2-kordse katkematu ja päevase ultratriatloni. Just sealt alustasin 10 aastat tagasi mina ja usun, et selle formaadi suudaks paljud edukalt läbi teha. Vaja võib-olla ainult väikest muutust mõtlemises ja siis on kõik võimalik.

Rait Ratasepp

Võistluse korraldamisel lähtun võistleja vaatenurgast. Muuhulgas pean oluliseks, et:

  • rajad oleks täpselt ja nõuetekohaselt mõõdistatud;
  • vahetusalad võimalikult mugavalt ja kiirelt läbitavad;
  • võistluskeskuse asukoht oleks logistiliselt võimalikult kompaktne ja kõikehõlmav, et võistlejal oleks kõik vajalik käeulatuses;
  • tagatud oleks kõigi oluliste teenuste kättesaadavus;
  • sport oleks aus ja puhas.

- Eesti ultatriatloni peakorraldaja Rait Ratasepp -